STyl, meble z drewna i ekologia

dlatego warto zainteresowac się minimalizmem. Czy naprawdę potrzebujesz kolejnych rzeczy, miejsca na te rzeczy, większego mieszkania? Zastanów się - może wystarczy postawic na styl. Dobry styl to naturalne materiały - drewniane m

STyl, meble z drewna i ekologia

Minimalizm jako styl

Jak mieć stylowe mieszkanie, które po kolejnej zmianie trendów nie będzie niemodne? To bardzo proste - postaw na klasykę i jakość. Czasem mniej znaczy więcej - dlatego warto zainteresowac się minimalizmem. Czy naprawdę potrzebujesz kolejnych rzeczy, miejsca na te rzeczy, większego mieszkania? Zastanów się - może wystarczy postawic na styl. Dobry styl to naturalne materiały - drewniane meble w ponadczasowej formie. Nie musisz od razu meblowac całego mieszkania - kup stolik kawowy, szafkę nocą, jedną komodę - zobacz jak zmieni się twoje otoczenie. I uwierz mi - dłużej będziesz się cieszyc czymś, co kosztowało więcej twojej pracy i zachodu, niż kolejnym trendy badziewiem.


Przykładowe wartości wytrzymałości drewna na ściskanie

Drewno jest materiałem anizotropowym, ortotropowym, jego wytrzymałość na ściskanie, rozciąganie, zginanie zależy od kierunku działania sił w stosunku do włókien. Drewno znacznie łatwiej przenosi siły (ma większą wytrzymałość) działające wzdłuż włókien ? wraz ze wzrostem kąta odchylenia tych sił od kierunku włókien wytrzymałość drewna zmniejsza się. W zależności od osiąganej minimalnej wartości wytrzymałości mechanicznej drewno dzieli się na klasy. Przykładowe wartości wytrzymałości drewna na ściskanie w zależności od klasy:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)


Drewno należy do najstarszych materiałów używanych

Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka. Pierwotnie stosowane było jako nośnik energii (spalanie) oraz podstawowy materiał budowlany do budowy chałup i domów mieszkalnych, budowli gospodarczych, kościołów, mostów, a także budowli obronnych. Wykorzystywano pnie o zróżnicowanym zakresie obróbki (z czasem przecinane na połówki), deski, a nawet plecionki z cienkich gałęzi. Przez tysiąclecia budowano z drewna ściany, stropy i dachy, kryte dranicami lub gontem. Drewna używano do wykonywania mebli, sprzętów domowych, naczyń (z czasem w konstrukcji klepkowej) i narzędzi, a także do ogrzewania i oświetlania pomieszczeń (łuczywo). Z drewna budowano środki transportu: łodzie (pierwotnie dłubane w jednym pniu) i okręty, wozy i sanie. Przez dwa stulecia było podstawowym materiałem do wykonywania obudowy górniczej w kopalniach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)