Pomiar czasu

adiotechnice, technice cyfrowej jako lokalne wzorce częstotliwości i czasu. Każdy rezonator obok częstotliwości podstawowej (tzw. mod podstawowy), może też drgać z częstotliwościami ponadpodstawowymi (tzw. owertony ? zwykle nie

Pomiar czasu

QMB) czyli czujników stężeń substancji zawartych

Rezonatory kwarcowe mogą stabilizować drgania w układach elektronicznych z dostatecznie dużą precyzją, dzięki czemu znajdują zastosowanie w radiotechnice, technice cyfrowej jako lokalne wzorce częstotliwości i czasu.

Każdy rezonator obok częstotliwości podstawowej (tzw. mod podstawowy), może też drgać z częstotliwościami ponadpodstawowymi (tzw. owertony ? zwykle nieparzyste wielokrotności modu podstawowego) oraz pasożytniczymi.

Na schemacie:

W zakresie drgań podstawowych płytka może drgać w rezonansie szeregowym bądź równoległym.

Rezonanse te są położone blisko siebie na osi częstotliwości, przy czym rezonans szeregowy zachodzi dla częstotliwości

Rezonatory kwarcowe znalazły zastosowanie nie tylko w układach oscylatorów elektronicznych, lecz także jako elementy składowe filtrów wąskopasmowych oraz jako baza do konstrukcji tzw. mikrowag kwarcowych (QCM ? ang. quartz crystal microbalance ? ew. QMB) czyli czujników stężeń substancji zawartych w gazach i cieczach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonator_kwarcowy


Smartwatche ? by mieć życie pod kontrolą

Chcesz mieć coś oryginalnego, wyjątkowego, nowoczesnego? Wybierz nowoczesne zegarki, jakimi są smartwatche. Taki produkt nie jest zwykłym zegarkiem, tylko kompilacją wielu różnych funkcji. Jest to inteligentny zegarek, który łączy w sobie funkcję tradycyjnego zegarka, z możliwościami sterowania smartfona. Dzięki temu możemy mieć pod kontrolą na przykład odbieranie powiadomień, kontrolować odtwarzanie muzyki i wszystkim sterować z poziomu ekranu cyfrowego. Wygląd smartwatcha może w pewnym zakresie nie odbiegać od wyglądu standardowego zegarka, jednak w porównaniu z nim jest znacznie bardziej praktyczny i funkcjonalny. Kupisz go w profesjonalnym sklepie z zegarkami.


W wyniku doświadczeń Galileusz ustalił drugie

W roku 1637 Galileusz odkrył ruch wahadłowy. Stwierdził, że okres wahań wahadła jest niezmienny. Spostrzeżenie to natchnęło go do dalszych badań nad wahadłami o różnych długościach. W wyniku doświadczeń Galileusz ustalił drugie prawo ?czas trwania wahań zależy od długości wahadła?, czyli im wahadło jest dłuższe, tym dłuższy jest okres wahań.?
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar