Pakowanie się i kilka przydatnych patentów

a to przenośne opakowanie na bagaż, używane najczęściej w trakcie podróży. W kształcie zbliżona jest do płaskiego prostopadłościanu z zaokrąglonymi krawędziami. Składa się z dwóch ruchomych względem siebie części, połączonych zawi

Dodane: 31-03-2016 07:23
Pakowanie się i kilka przydatnych patentów Czy to przydatna rzecz? Z pewnością dla osób dbających o porządek i ładny wygląd. Oprócz tego w sieci jest wiele innych sprytnych pomysłów dla lubiących porządek.

Czym jest walizka?

Walizka to przenośne opakowanie na bagaż, używane najczęściej w trakcie podróży. W kształcie zbliżona jest do płaskiego prostopadłościanu z zaokrąglonymi krawędziami. Składa się z dwóch ruchomych względem siebie części, połączonych zawiasami.

Walizki wykonywane są z różnych materiałów: tkaniny, tworzywa sztucznego, skóry. Zwykle poszczególne boki są dodatkowo usztywnione wewnętrznymi wkładkami, aby zapobiec deformacji kształtu. Na jednym z boków znajduje się uchwyt służący do przenoszenia. Często dodatkowo walizka jest wyposażona w kółka oraz wysuwany uchwyt, które umożliwiają przemieszczanie walizki bezpośrednio po podłodze, bez podnoszenia. Niektóre walizki posiadają zamki, chroniące ich zawartość.

Szczególnym rodzajem walizki jest walizka lotnicza. Zawsze ma ona kółka i wysuwany uchwyt, jest zamykana i ma miejsce na etykietkę zawierającą dane właściciela. Najważniejszą cechą walizki lotniczej jest jej niewielki ciężar przy dużej wytrzymałości na uderzenie i zgniecenie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Walizka


Porządkowanie, woreczki... szafa

Dobrze jest organizować sobie przestrzeń: w pracy, w kuchni, w pokoju. Mamy masę produktów, które to ułatwiają. Do kuchni kupujemy pojemniki plastikowe na przechowywanie żywności. W łazienkach pojemniki i kubeczki. W szafach wieszaki i dodatkowe półki.

Cały czas ktoś wpada na kolejny pomysł jak dobrze zorganizować przestrzeń i utrzymywać porządek. Jednym z takich pomysłów jest stosowanie woreczków na odzież. Mają one spore zastosowanie w kwestii utrzymywania dobrej organizacji.

Przydadzą się przy przechowywaniu butów w szafie, albo jako woreczki na brudną bieliznę. Większość z nich można wrzucić do pralki razem z bielizną, przez co skarpetki będą zawsze do pary.


Kwestia pakowania butów

Pakowanie butów może być najbardziej problematyczną sprawą w całym procesie przygotowywania się do wyjazdu. W większości przypadków pakujemy buty wizytowe lub te bardziej eleganckie, wiec włożenie ich razem z ciuchami bez żadnej ochrony odpada. Delikatne wykończenie drogich butów może ulec zniszczeniu w takiej podróży, a worek foliowy nie pomoże ich ochronić. Najlepszym wyjściem byłoby mieć osobny plecak, czy też torbę na parę butów, ale to rozwiązanie jest niepraktyczne.

Można pokusić się o zakup futerału na buty, który wykonany jest z grubego materiały, który ochroni nasze obuwie przed zniszczeniem. Takie futerały nie są drogie, a z pewnością inwestycja w nie pomoże ograniczyć wydatki na nowe buty. Taki futerał sprawdzi się również świetnie w szafie, aby buty nie kurzyły się niepotrzebnie.