Dywan - problematyczny w czyszczeniu

zemysłowych lub w domach prywatnych. W rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z 8 grudnia 2004 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy oraz zakresu jej stosowania1 zawód ten jest klasyfikowa

Dywan - problematyczny w czyszczeniu pranie dywanów wrocław

Warto wiedzieć

Sprzątaczka, sprzątacz ? osoba zajmująca się zawodowo sprzątaniem, czyli utrzymaniem czystości i porządku ? w biurach, hotelach, placówkach handlowych, obiektach przemysłowych lub w domach prywatnych.

W rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z 8 grudnia 2004 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy oraz zakresu jej stosowania1 zawód ten jest klasyfikowany kilkukrotnie w dziale 9. "Pracownicy przy pracach prostych":

91. Pracownicy przy pracach prostych w handlu i usługach
913. Pomoce domowe, sprzątaczki i praczki
9131. Pomoce domowe i sprzątaczki
913102. Sprzątacz domowy
9132. Pomoce i sprzątaczki biurowe, hotelowe i podobne
913207. Sprzątaczka
913211. Sprzątacz pojazdów
913290. Pozostałe pomoce i sprzątaczki biurowe, hotelowe i podobne
Ponadto:

osoba sprzątająca w szpitalach to salowa lub salowy (nr 913206),
osoba sprzątająca w pokojach hotelowych to pokojowa lub pokojowy (nr 913203),
osoba odpowiedzialna za czystość w toalecie to szaleciarka lub szaleciarz (nr 913208),
osoba zajmująca się oczyszczaniem na zewnątrz budynków to robotnik placowy (nr 916201) lub zamiatacz (nr 916201), zaś oczyszczający kanalizację to kanalarz (nr 931202).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%85tacz


Sprzątanie domowych korytarzy

Domowe korytarze są takimi miejscami, które praktycznie cały czas wymagają sprzątania. Dzieje się tak dlatego, że po takich korytarzach chodzą domownicy i goście o różnych porach roku zanim zdążą ściągnąć buty. Jednocześnie korytarz jest pierwszym miejscem, jakie staje się widoczne po wejściu do domu, dlatego gospodyniom zależy na tym, aby był on czysty i zadbany. Starają się, więc często ścierać kurze osadzające się na domowych korytarzach, a także zmywać podłogę. W zależności od rodzaju podłogi myją ją środkami do paneli lub środkami do czyszczenia płytek. Zdarza się, że domowy korytarz jest zmywany po kilka razy w tygodniu. Dzięki temu po wejściu do domu można zobaczyć porządek i poczuć bardzo przyjemny zapach.


Skuteczne, ale za jaką cenę

Detergenty mają swoje zalety. Usuwają sprawnie plamy, zabijają drobnoustroje (takie jak bakterie), odkażają i dają poczucie życia w czystym i wolnym od zarazków domu. Tak. Z pewnością. Ale - są też bardzo toksyczne, mogą powodować alergię i stanowią zagrożenie dla małych dzieci i zwierząt domowych. To też jest prawda. Kolejnym faktem, który również nie powinien być dla nikogo niespodzianką, jest to że detergentów nadużywamy oraz, że szkodzą środowisku. Jednak czy są alternatywy? Ano są. I naprawdę polecam się im przyjrzeć. Na marginesie - oprócz środków czyszczących warto tez przyjrzeć się naszym kosmetykom - a jak myślicie, skąd ta wysypka i to swędzenie? Hm?