Fronius Primo 4.0-1

Niezależność energetyczna firm

Jedną z metod wprowadzania oszczędności w firmach może być montaż firmowej fotowoltaiki.
Dzięki temu firma będzie mogła zyskać niezależność energetyczną, a dodatkowo wyraźnie obniżyć koszty użytkowania oświetlenia i urządzeń elektrycznych na terenie swojego przedsiębiorstwa.
Dlatego oferta fotowoltaiki dla firm jest bardzo bogata i polega przede wszystkim na instalacji dużego systemu fotowoltaicznego. Przeprowadzenie wszystkich prac związanych z instalacją takiego dużego systemu wymaga sporego wysiłku i zaangażowana większej ilości pracowników. Może być także kosztowne, jednak wydaje się, że korzyści płynące z takiego rozwiązania na pewno przewyższają ilość poniesionych kosztów.
Wydaje się więc, że fotowoltaika w przyszłości trafi do jeszcze większej ilości firm.

Miejsca montażu małych paneli fotowoltaicznych

Fronius Primo 4.0-1 Zapotrzebowanie na montaż małych paneli fotowoltaicznych jest dosyć spore.

Dlatego małe panele fotowoltaiczne są montowane w różnych częściach miast oraz na posesjach prywatnych.

Mogą one na przykład umożliwiać sprawne działanie parkomatom lub stanowić część drzewek fotowoltaicznych.

Ich montaż musi jednak zostać przeprowadzony zgodnie z takimi samymi procedurami, jak montaż dużych paneli fotowoltaicznych.
Tylko wówczas będą one mogły należycie funkcjonować. Poza tym co jakiś czas sprawdzana jest poprawność działania paneli fotowoltaicznych.

Takie czynności wykonywane są przez pracowników firmy, która dokonała ich montażu, ponieważ wiedzą oni najwięcej na temat wszystkich cech charakterystycznych zamontowanego przez nich systemu fotowoltaicznego.

Montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie

Przed dokonaniem montażu paneli fotowoltaicznych należy wybrać najlepsze miejsca na posesji, w których zostaną one umieszczone. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby dzięki ich montażowi w odpowiednich miejscach można było wykorzystać w maksymalny sposób nasłonecznienie poszczególnych części posesji i budynku mieszkalnego. W przeciwnym razie system fotowoltaiczny nie będzie w stanie w pełni wykorzystać energii słonecznej do pozyskania z niej prądu. Panele fotowoltaiczne mogą być więc zamontowane na dachu w miejscu maksymalnego nasłonecznienia.
Można je także umieścić na gruncie przy wykorzystaniu dodatkowych elementów systemu fotowoltaicznego.
W ten sposób cały system fotowoltaiczny będzie mógł działać w pełni skutecznie. .
Dodane: 24-02-2017 03:21

Tagi: fotowoltaika fronius sklep

Widok do druku:

Fronius Primo 4.0-1